En Etkili 3 Kirpik Güçlendirici Yağ

En Etkili 3 Kirpik Güçlendirici Yağ
Paylaş!
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram
Pinterest
Pinterest
Google+
http://morkutu.net/saglik-guzellik/en-etkili-3-kirpik-guclendirici-yag/
RSS

Kirpik güçlendirici yağlar ile ilgilenir misiniz? Elbette zaten güzellik denildi mi akan suları durdurur şöyle bir bakarız. Güzellik sırları neymiş, kirpikler nasıl daha sık ve dolgun görünürmüş, hangi rujlar dudakları dolgunlaştırırmış mutlaka ilgimizi çeker. Makyaj, kuaför, estetik, bir yana doğal güzelliğimizi de korumamız da gerekiyor. Sağlıklı ve güçlü olmak da doğal güzelliğin ilk kriterlerinden. Kirpik güçlendirici yağlar ile kirpiklerinize bakım yaparak dökülmesini önleyebilir ve daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpik Güçlendirici Yağları Kimler Kullanabilir?

Çok fazla makyaj yapmak, makyaj malzemelerini yanlış seçmek, makyajı silmeden yatmak ya da yanlış temizleme yöntemini kullanmak gibi sebepler bir yana genetik nedenlerden dolayı da kirpikleriniz seyrekleşmiş ve dökülmüş olabilir. Kirpiklerinizin seyrekliği, kısalığı ya da dökülmesi gibi nedenlerle kirpiklerinizi güçlendirmek isteyebilirsiniz. Kirpiklerinizin sağlıklı ve güçlü olması demek onların daha dolgun ve uzun görünmesini sağlayacak aynı zamanda da dökülmesini önleyecektir. Doğanın mucizesi doğal yollarla kirpiklerinize evde bakım yapmanız mümkün ve çok kolay. Peki oldukça ucuz ve kolay yöntemlerle evde kendinize uygulayabileceğiniz kirpik güçlendirici yağlar nelerdir?

Kirpik Güçlendirici Yağlar

Kirpik Güçlendirici Yağlar: Tatlı Badem Yağı

Güçlü bir anti-aging olan tatlı badem yağı akne oluşumunu önlemek, cildi nemlendirmek ya da göz altı halkalarını önlemek amacıyla da kullanılan çok faydalı doğal bir yağdır.

Adından da anlaşıldığı gibi bademlerin ezilmesiyle elde edilen bir yağdır. Kokusu olmayan tatlı badem yağı soluk sarı rengiyle mutfakta da kullanılır. Badem yağı çok faydalı olsa da fazlası zararlıdır eğer ağız yoluyla tüketecekseniz yemeklerin, salataların ya da suyun içine birkaç damla eklemenizi ve aşırıya kaçmamanızı tavsiye ediyoruz.

Kalsiyum ve E vitamini açısından oldukça zengin olan tatlı badem yağını kirpiklerinize sürdüğünüz gibi kaşlarınıza ve saçlarınıza da uygulayabilirsiniz. Kıl köklerini güçlendirerek dökülmelerini önleyen ve kalın çıkmasına sebep olan tatlı badem yağı tüm cilt tipleriyle uyumludur. Gözlerinizle direk temas etmemesine özen göstermelisiniz.

Tatlı Badem Yağını Nasıl Uygulamalısınız?

Makyajınızı temizledikten sonra uyumadan önce parmak uçlarınıza birkaç damla tatlı badem yağını alın ve kirpiklerinize/kaşlarınıza uygulayın. Sabah olunca da ılık suyla yıkayın. Ortalama 6-8 haftada etkili sonuçlar göreceksiniz.

Kirpik Güçlendirici Yağlar: Hint Yağı

Kullanımı son derece güvenli olan Hint yağı toksik maddeler içermez. Kirpikleriniz ince ve kısa olduğunda bile Hint yağını kullanabilirsiniz. Hatta bebekler için üretilen pişik kremlerinin içinde katkı maddesi olarak Hint yağı kullanılmaktadır. Daha birçok kullanım alanı olan Hint yağı kirpikleri güçlendirmek ve uzatmak için de kullanılmaktadır.

Hint Yağını Nasıl Uygulamalısınız?

Hint yağının kullanımı da oldukça pratiktir. Birkaç damla Hint yağını kulak pamuğu ya da temiz bir maskara yardımıyla kirpiklerinize sürün. Gece yatmadan önce uygulayın ve sabah uyandığınızda da ılık suyla yıkayın. Ilık sudan sonra soğuk su ile yıkanması tavsiye edilmektedir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra çok bastırmadan kurulamaya dikkat etmelisiniz. Önemli bir nokta, Hint yağını kullandığınız süre boyunca göz makyajına veda etmeniz size daha hızlı sonuca ulaştıracaktır.

Kirpik Güçlendirici Yağlar: Jojoba Yağı

Jojoba yağı kirpik güçlendirici bir başka doğal yağdır. Saç, kaş ve kirpik için kullanılan jojoba yağı cilt için de faydalı olarak kabul edilen ve birçok üründe kullanılan yağ çeşididir.

Jojoba Yağını Nasıl Uygulamalısınız?

Diğer doğal yağlar gibi jojoba yağını da makyajınızı temizledikten sonra ve uyumadan önce uygulamalısınız. Bir maskara yardımıyla kirpiklerinize sürün ve göz ile temasından kaçının. Sonuç alana kadar her gece uygulayabilirsiniz.

Paylaş!
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram
Pinterest
Pinterest
Google+
http://morkutu.net/saglik-guzellik/en-etkili-3-kirpik-guclendirici-yag/
RSS

Bir cevap yazın

Bizi arkadaşlarına tavsiye eder misin?