Kışın Balayına mı Çıkılır?

Kışın Balayına mı Çıkılır?
Paylaş!
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram
Pinterest
Pinterest
Google+
http://morkutu.net/dugun/kisin-balayina-mi-cikilir/
RSS

Kışın balayı... Düğün mevsimini hep yaz olarak düşündüğümüzdendir sanırım balayı deyince de kum, güneş, deniz gelir aklımıza. Oysa kışın balayı bal gibi de yapılır!

Balayı, düğün telaşından sonraki romantik bir mola, kaçamak ya da tatil! Ne derseniz deyin ama çok özel günler olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğuna eminiz. Öyle ki aylar öncesinden araştırmalara başlanır, otellere bakılır, kesenin ağzı açılır. En uygun fiyatlı en romantik en unutulmaz balayı tatilini bulmak için yoğun çabalar verilir. Bu da yetmez, romantik akşam yemekleri için restoranlar, yemekten sonra eğlenmek için barlar ve cafeler, gün boyu unutulmaz vakitler geçirmek için aktiviteler ve tabi ki muhteşem fotoğraflar için manzaralar aranır.

Kışı Sevdiren Kışın Balayı Fikirleri

Türkiye yaz kış tatil yapılacak birçok doğal güzelliği içinde barındıran bir ülke. İşte size yalnızca kış mevsimini sevenlerin bilebileceği ve kış mevsimini sevmeyenlerin de öğrendikten sonra vazgeçemeyeceği birkaç fikir.

Kışın Balayına mı Çıkılır?
Balayında Kayak Yapın!

Buzları Eriten Romantizm

Kış tatillerinin ilk akla gelen duraklarındandır kayak merkezleri. Uludağ, Palandöken, Kartepe, Kartalkaya ve Ilgaz. Özellikle Bursa’da yer alan Uludağ Türkiye’deki en büyük kış ve doğa sporları merkezidir. Soğuğa diyecek yok ama şömine başında yudumladığınız şaraplar en romantik balayı hatıralarınız olarak yıllarca aklınızdan çıkmayacak.

Kışın Balayına mı Çıkılır?
Güney’de Balayı

Güney Kıyılarında Kışın Balayı

Kışın balayı desek de Türkiye’nin Güney kıyılarına değinmeden geçemiyoruz. Kış aylarında daha sakin olan güney kıyıları size romantik ve huzurlu anlar sunmaya hazır. Üstelik yaz aylarına oranla çok daha uygun fiyatlarla mükemmel bir balayı tatili geçirebilirsiniz. Ilık havadaki bisiklet gezintileri, binbir çeşitli kahvaltı mekanları, güneş batarken yapılan kumsal gezintileri sizi rüyalara götürecek.

Kışın Balayına mı Çıkılır?
Kıbrıs’ta Balayı

Balayı Durağı Olarak Kıbrıs

Akdeniz iklimini teninizde hissetmek isterseniz Kıbrıs aradığınız yer olabilir. Gezilecek tarihi mekanları, bitmeyen eğlencesi ve reddedemeyeceğiniz lüks yaşam Kıbrıs’ta bulunuyor. Üstelik balayı otel seçenekleri de oldukça fazla.

Kışın Balayında Spa

Düğün Yorgunluğunu Balayında Bırakın

Sıcacık bir balayı tatili geçirmek isterseniz termal suların hayalini kuruyorsunuz demektir. Yorucu düğünden sonra sükunet ve doğallık dolu bir balayına ihtiyacınız olabilir. Bolu, Bursa, Yalova ve Sakarya termal otelleri, spa merkezleri ve jakuzileriyle sizi bekliyor. Güllerle süslenmiş küvetlerin olduğu balayı odalarına hayır diyemezsiniz.

Paylaş!
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram
Pinterest
Pinterest
Google+
http://morkutu.net/dugun/kisin-balayina-mi-cikilir/
RSS

Bir cevap yazın

Bizi arkadaşlarına tavsiye eder misin?