Kış Düğünü Masalı

Kış Düğünü Masalı
Paylaş!
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram
Pinterest
Pinterest
Google+
http://morkutu.net/dugun/dugun-kis-dugunu-masali/
RSS

Kış düğünü hakkında ne düşünüyorsunuz? İlkbahar ve yaz mevsiminin düğün mevsimi olduğuna dair bir inanış bulunuyor. Ancak öyle çekici ve romantik fikirler var ki bu yazıyı okuduktan sonra kış düğününü daha cazip bulabilirsiniz.

Kış düğünü söz konusu olunca herkesin aklında soru işaretleri beliriyor; düğün mekanı, düğün, gelinlik modelleri, ayakkabı ve aksesuarları, fotoğraf çekimi, gelin arabası, balayı vb. ilk akla gelen konular olarak sıralayabiliriz. Kış düğünü konseptinde hepsi için mükemmel yaratıcı fikirler var.

Kış Düğünü Mekanı

Kış mevsiminde açık alanda düğün yapmak sizi ve misafirlerinizi hasta edebilir. Bu yüzden kış bahçelerini tercih edebilirsiniz. Üstelik cam duvarlı kış bahçeleri ile dışarıdaki olağanüstü kar manzarası düğününüz için bir fırsat olacaktır. Bunun dışında bir otelin terası/restoranı seçeneklerden biri olabilir.

Kış Düğünü Konsepti
Kış Düğünü Konsepti

Kış Düğünü Konsepti

Kış düğünü yapacak olanlar hiç merak etmesin. Düğününüzü nasıl unutulmaz hale getirebilirim derseniz renklere ruh vermenizi tavsiye ederim. Ben her mevsimin bir rengi olduğuna inanırım. Kış mevsiminde yapacağınız bir düğün pastel renklerle olağanüstü görünecektir. Başta mor olmak üzere bordo, bakır ve gir renklerle birlikte büyüleyici bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Kışa özel meyvelerin renklerinden ilham alarak bir dekorasyon harikası yaratabilmeniz mümkündür. Düğününüze sıcak bir hava katacak samimi dokunuşlar yapın. Masa ve sandalye süslemesinde kozalaklara, mumlara ve beyaz kar tanelerine yer vererek romantik bir hava yaratabilirsiniz.

Kış Düğünü Gelinlikleri
Kış Düğünü Gelinlikleri

Kış Düğünü Gelinlikleri

Uzun kollu gelinlikler kış mevsiminde yapacağınız bir düğün için oldukça uygun olsa da tek seçenek değildir. Gelinliğin kollarından ziyade, etek kesim modellerine ve duvak boylarına dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Kollarında ya da omuzlarında dantel detayı bulunan helenistik, balık ya da yarım balık model gelinlikler kış düğünlerinin en çok tercih edilen gelinlikleri arasında yer alıyor. Pelerinlik gelinlikler de oldukça popüler.

Kış Düğünü Aksesuarları
Kış Düğünü Aksesuarları

Kış Düğünü Gelin Aksesuarları

Bir gelinin olmazsa olmaz aksesuarı gelin buketidir. Kış düğünü için tercih edeceğiniz çiçekler de son derece özenli olmalı ancak gelinliğin önüne de geçmemelidir. Seçtiğiniz çiçeklerin pastel tonlarda ve gelinliğinizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda mekandaki diğer renklerle kombin oluşturmalı ve ön planda olmalıdır. 2019 kış düğünü için tavsiye edilenler için sadelik ön planda diyebiliriz.

Gelinlik aksesuarları söz konusu olduğunda yün şallar ve kürkler sıkça tercih edilenler arasında bulunuyor. Eldivenlerin de asil bir hava katacağı konusunda hiç şüphe yok. Gelin aksesuarı olarak yanınızda birkaç ayakkabı bulundurmanız tavsiye edilmektedir. Kürklü botlar ve dantelli platformlar sıkça tercih edilir.

Kış Düğünü Gelin Ayakkabısı
Kış Düğünü Gelin Ayakkabısı

Kış Düğünü Fotoğrafları

Düğün bir yapbozsa düğün fotoğrafları yapbozun en önemli parçasıdır. Düğünden en az bir gün önce çekinmenizi tavsiye ettiğimiz düğün fotoğrafları için öncelikle bir mekan seçimi yapmanız gerekiyor. Karlarla kaplı orman düğün fotoğrafınız için doğal bir stüdyo olacaktır. Çam ağaçlarını süsleyebilir, ışıklandırmalarla romantik bir ortam yaratabilirsiniz. Sıcak kahve bardaklarını fotoğrafınıza dahil ederken ateşin etrafında konumlanabilirsiniz.

Kış Düğünü Fotoğrafı
Kış Düğünü Fotoğrafı
Paylaş!
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram
Pinterest
Pinterest
Google+
http://morkutu.net/dugun/dugun-kis-dugunu-masali/
RSS

Bir cevap yazın

Bizi arkadaşlarına tavsiye eder misin?